czwartek, 5 grudnia 2013

Top Ten z mojej kuchni :)
Chcę Wam przedstawić przedmioty, które kocham, lubię i często używam w mojej kuchni. Każdego tygodnia pojawi się recenzja przedmiotu.
Jest to zbieranina małych kuchennych sprzętów, do kupienia za grosze lub kilka groszy ;)
Kolejność będzie przypadkowa.
Moi pomocnicy maja plusy, ale też minusy. Jednak zalety przewyższają wady, stąd też znależli się w rankingu Top Ten, a może będzie ich więcej ?

Zaczynam od zestawu z sklepu Ikea, koszt 1,99 zł, nazywa się ten zestaw AKUT.

Odkryłam te przybory ok 2 lat temu, zaczęłam od łyżki i zakochałam się w niej. Dlaczego? dlatego, że świetnie się ją zmywa- jedzenie, sosy nawet po zaschnięciu bardzo łatwo zmyć. Nie myje ich w zmywarce, ale można.
Przybory nie rysują powierzchni garnków, patelni i kosztują grosze.
Najczęściej używam łopatki i łyżki, najrzadziej widelca.

Posiadam 4 zestawy :) ostatni kupiony miesiąc temu. I teraz zagadka, znajdż różnice:
Tak, zestaw trzeci od lewej różni się ilością dziurek w rączkach, dlaczego? Zapewne ma na to wpływ przedsiębiorczość Szwedów czy raczej skąpstwo i pomysłowość Chińczyków. Dodajemy dziurę klientowi- zaoszczędzamy plastik z którego robimy kolejny zestaw.
Dorzucenie dziurek niestety wpłynęło na jakość narzędzi. Stały się bardziej elastyczne. Czy to plus czy minus? W sumie nie wiem, ale dociskając mięso podczas smażenia do patelni starsze wersje zostają sztywne, nowsza się odczuwalnie wygina.

Tak czy siak, dla mnie te przybory to dobry wybór i je polecam :) Chyba zawsze odwiedzając Ikea, kupuje kolejny zestaw :)
Macie swoich ulubionych pomocników ?
PODPIS

3 komentarze:

  1. Ja korzystam tylko z drewnianych, ale właśnie jak piszesz - pojawia się problem z myciem. Jak będę w IKEI to się zainteresuję, bo za taką cenę przejść obojętnie to grzech ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też mam kilka drewnianych, ale moje serce należy do tych pokazanych :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Też mam ten zestaw. Uwielbiam ikeowskie kuchenne gadżety za funkcjonalność, wygląd i ceny :)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad, chociażby kropkę- to dla mnie bardzo ważne i miłe :) Dziękuję !